вторник, 18 сентября 2012 г.

Портфоліо проекту



Назва проекту Вода в річці Чуговка

Назва навчальної теми

Навколишнє середовище

Основний та другорядні навчальні предмети

Біологія

Вік учнів, клас 12-13  8 клас


Стислий опис проекту

Проект виконується учнями 8 класу, його мета виявити рівень забруднення місцевих  вод Чугуївщини, та способи запобігання забруднення води; розробити план заходів з очищення місцевих водоймищ, рекомендації для учнів щодо безпечного використання водних ресурсів.

План

Навчальні цілі

Робота в проекті допомагає учням: зрозуміти, що вода є невід'ємною складовою у житті тварин і рослин, зробити певні висновки щодо поведінки на природі. Учні, також, вчаться користуватися різними додатковими матеріалами та виділяти головне із багатих знань, що вони знаходять.

 

 

Опис оцінювання


На початку навчального проекту
        Для оцінювання навчальних потреб учнів, їх попередніх знань і упереджень щодо використання статистики на початку вивчення теми організоване обговорення ключового запитання, вчитель пропонує учням ЗХД та обговорення основних питань теми при перегляді вступної презентації учителя, щоб використовувати ці нотатки для подальшого планування своєї діяльності і обговорити їх докладно на індивідуальних і групових консультаціях. Учні з самого початку роботи над проектами здійснюють самооцінку свого просування у навчанні.
Під час роботи
        Оцінювання здійснюється вчителем щоденно на основі опитування, для визначення обізнаності учнів з питань проекту та перегляду продуктів діяльності учнів. Щотижнево проводяться призначені за особливим розкладом консультації за участю окремих учнів та груп для моніторингу прогресу та відповідей на запитання учнів. Щоб допомогти їм здійснювати самооцінку роботи та постійно отримувати оцінювання однолітків до того, як робота в проекті буде завершена.
В ході проекту
        проводиться опитування, робота з контрольними списками та захист створеної презентації (оцінювання презентації проводиться за відповідною формою оцінювання).

Діяльність учнів

Перед проведенням проекту вчитель повинен поспілкуватися з батьками учнів та взяти в них дозвіл на публікацію робіт їхніх дітей в інтернеті. Учитель створює вступну презентацію та інформаційний буклет для залучення учнів до участі в проекті.  Учні об’єднуються в три групи. Поділ на групи доцільно проводити так, щоб у групі були учні з різним рівнем знань, умінь та навичок. Група 1. Проводять анкетування серед учнів та батьків та обробляють результати. Результати роботи оформлюють у вигляді презентації. Група 2. Досліджують основне питання проекту та визначає як можна зберегти чисту воду в річці. У процесі роботи учні знаходять інформацію у мережі. Група 3. Оформлюють результати досліджень у вигляді презентації.

З’ясування навчальних потреб учнів може здійснюватися за допомогою перегляду презентації вчителя та її обговорення,  ЗХД. У процесі перегляду презентації учні записують ключове, тематичні та змістові питання, замальовують малюнок. Щодо обговорення питань, вони можуть або задавати запитання вчителю, або давати відповіді на навідні вчительські запитання. Для забезпечення виконання учнями проекту необхідний постійний доступ до мережі у процесі якого вчитель ставить перед учнями завдання для пошуку інформації (можливо і ресурсів) необхідної для досягнення цілей проекту. Учні шукають інформацію, на запропонованих вчителем сайтах, або на сайтах які знайдуть самостійно. Правда сайти які знаходять, ще й оцінюють за допомогою оцінювальників. У процесі роботи учні повинні дотримуватись законів про авторські права.  Завершується робота над проектом демонстрацією результатів на загальношкільній конференції.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище Валентина Миндар

Фах, навчальний предмет Учитель біології, біологія

Навчальний заклад Чугуївська гімназія №5

Місто\село, район, область м. Чугуїв, Харківська область

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу 27.08.2012-31.08.2012

Місце проведення тренінгу Чугуївська гімназія №5


Тренери Оренко Наталія Валентинівна

Комментариев нет:

Отправить комментарий